Stropiyer Tavan Kaplaması İle Isı Tasarrufu Nasıl Sağlanır?

Stropiyer ve ya strafor tavan kaplaması ile ısı tasarrufu nasıl sağlanır, ısı tasarrufu için hangi tavan kaplaması tercih edilir detaylı olarak anlatılmaktadır.

Stropiyer Tavan Kaplaması İle Isı Tasarrufu

Stropiyer tavan kapama ile ısı tasarrufu nasıl sağlanır ve nasıl uygulanır kısaca aşağıda açıklayalım.

Stropiyer tavan kaplama ile ısı yalıtımı sağlayabilirsiniz. Stropiyer tavan kaplama duvar ile tavan arasına uygulandığından ısı köprülerini tamamen ortadan kaldırır. Stropiyer tavan kaplama çeşitleri ile daire ve işyerlerinize güzel görünümler sağlayabilirsiniz. Daha evel kartonpiyer uygulamaları vardı. Fakat daire içlerinde ve işyerleri gibi mekanlarda kartonpiyer uygulamaları hem maliyet hem zaman olarak çok fazla idi. Şimdi ise stropiyer tavan kaplama ile hem rahat hem düşük maliyet ile ve aynı zamanda ısı yalıtım, nem, rutubet yalıtımı küflenme gibi sorunlarıda ortadan kaldırmıştır. Stropiyer tavan kaplama genel olarak 2mt olarak imal edilir ve adet olarak koli halinde satılır. Stropiyer tavan kaplama çok hafif olduğundan mekanlarınızda yük teşkil etmez. Stropiyer tavan kaplama malzemesini uygulama metnini okuduktan sonra kendinizde yapabilirsiniz.

 tavan kaplama nasıl yapılır?

 tavan kaplama uygulaması şu şekilde yapılır, stropiyer uygulaması yapacağınız duvarın öncelikle tavan kaplama uygulamasını bitirmeniz gerekmektedir. Tavan kaplama uygulaması bittikten sonra  tavan kaplama malzeme uygulamasına geçebilirsiniz. Burada madde madde stropiyer tavan kaplamayı anlatacağız. Öncelikle stropiyer malzemesini metretül olarak ölçüp firelerini de hesaplayarak alınız. Daha sonra stropiyer gönye kesme aparatını alınız. Gönye kesme aparatı bulamazsanız maket bıçak alıp bu şekilde de yapabilirsiniz. Daha sonra stropiyer yapıştırma malzemesini ya da silikon ve ya beyaz mastikte kullanabilirsiniz. Silikon ve beyaz mastik ahşap ve boyalı olan her duvara uygulama yapabilirsiniz. Daha sonra stropiyer malzemesine silikon ile kalın ip gibi tabir edilen şekilde boydan boya sürünüz ve acele etmeden eşit şekilde duvarın iki bölümüne yapıştırınız. Daha sonra 45 kesimler karşınıza çıkacaktır. Bu kesimleri maket bıçağı ile yapacaksanız stropiyer malzemeniz eni kaç santim ise o kadar üst köşeden sıfır alıp alt köşeden itibaren içeri doğru kesiniz. Yani kesim şeklini metreyi stropiyerin en ucundan tutunuz ve stropiyeriniz kaç cm ise o kadar hesaplayıp  bu şekilde kesiniz ve tam 45 kesim elde edebilirsiniz. Daha sonra beyaz mastik ile açık kalan derzleri doldurunuz. Bu şekilde yapılacak uygulama sizlere daha güzel sonuçlar verecektir.

Bir sonraki makalemiz olan Tavan Kaplama Isı Yalıtımı Sağlarmı? başlıklı konuda tavan kaplama, strafor tavan kaplama, tavan ısı yalıtımı, tavan kaplama ısı yalıtımı, ısı yalıtımlı tavan kaplama hakkında bilgiler verilmektedir. Dilerseniz bu makalemizide inceleyebilirsiniz.

07.06.2017(Güncelleme)
3243
0
5 - 1/5

Bu Makale İle Alakalı Ürünler


Görüş ve Öneri Bildirin, Yorum Yapın
Fotoğraf
 
Gönderileriniz; hakaret, kötü söz ve yasa dışı söylemler olmamalıdır. Aksi halde sistem, otomatik olarak silecektir.