Stropiyer Tavan Kaplama Isı Yalıtımı Sağlarmı?

Stropiyer tavan kaplama ısı yalıtımı sağlarmı, ısı yalıtımlı tavan kaplama, tavanlar için yalıtım çözümleri ve detayları anlatılmaktadır.

Tavan Kaplama Isı Yalıtımı Sağlarmı?

Tavan Kaplama Isı Yalıtım Sağlarmı?

Tavan kaplamalar eps malzemeden üretilmiş olup, ısı geçirgenliği çok az miktarda olan, enjeksiyonlu ve press baskılı olmak üzere 8mm ve 11mm kalınlıklarda üretilen malzemelerdir. -5 ve ya -10 derecede 0,5cm soğuk geçirgenliği olan tavan kaplamalar, ısı yalıtım için en ideal ve uygun fiyatlardaki ürünlerdir. Hem ısı yalıtım hem de dekoratif görünümlü olması nedeniyle, en çok tercih edilen kaplamalar arasında yer almaktadır.

Evinizin tavanlarında, ofislerinizin tavanlarında ve daha birçok alanlarda kullanılan tavan kaplamalar, özellikle çatı katları için tercih edilmektedir. Yalıtımı iyi olmayan binalarda tavanları, duvarları, kısacası iç mekanları kapsayan alanlarda kullanılır. Taş görünümlü fugalı kaplamalar ile kombine edilip taş duvar üzerine tavan kaplama yapılarak, duvar ve tavandaki ısı yalıtım dengesi sağlanmış olur.

Nem ve rutubet yalıtımı özelliği ile tamamiyle koruyucu, sağlıklı, xps malzeme gibi kendi kendine gaz üretmeyen ideal bir üründür. Tavan ısı yalıtımı için müşterilere enjeksiyonlu tavan kaplamaları önermekteyiz. 11mm ve desenleriyle birlikte 13mm'ye kadar ulaşan enjeksiyonlu tavan kaplamalar, hem kalın hemde ısı yalıtım için en sağlıklı ürünler arasındadır. 

TAVAN KAPLAMA 

Tavan kaplama malzemesi eps den üretilen ve kalınlıkları 8mm ve 11 mm olarak üretilmektedir. Tavan kaplama özellikleri ses yalıtımı,nem rutubet yalıtımı,ısı yalıtımı yapmaktadır. Özellikle daire içlerinde ve teras katlarda oluşan nem rutubet bölgelerinde çok etkilidir. Strafor tavan kaplama olarakda adlandırılan bu malzeme nin uygulaması kolaydır çok maliyetli bir ürün değildir. görsel olarak dairelerde çok şık görüntüler oluşturmaktadır. Tavan kaplama malzemesi silikon ve mastik ile yada kendi yapıştırma harcı olan ve toz olarak üretilen ürün ile de uygulama yapılabilir.Tavan kaplama ısı yalıtım ve diğer yalıtımlarda tavsiye edilecek en ideal üründür.

Bir sonraki makalemiz olan Tavan Yalıtımı Nedir? Tavan Yalıtımı Nasıl Sağlanır? başlıklı konuda tavan yalıtımı, tavan kaplama yalıtımı, tavan ısı yalıtım hakkında bilgiler verilmektedir. Dilerseniz bu makalemizide inceleyebilirsiniz.

07.06.2017(Güncelleme)
5534
0
5 - 1/5

Bu Makale İle Alakalı Ürünler


Görüş ve Öneri Bildirin, Yorum Yapın
Fotoğraf
 
Gönderileriniz; hakaret, kötü söz ve yasa dışı söylemler olmamalıdır. Aksi halde sistem, otomatik olarak silecektir.