Tavan Yalıtımı Nedir? Tavan Yalıtımı Nasıl Sağlanır?

Tavan kaplama ile yalıtım nasıl sağlanır, tavan ısı yalıtımı nasıl yapılmalıdır ve tavan yalıtım malzemesi hakkında bilgiler yer almaktadır.

Tavan Yalıtımı Nedir? Tavan Yalıtımı Nasıl Sağlanır?

Tavan Yalıtımı Nedir? Tavan Yalıtımı Nasıl Sağlanır? 

Tavan kaplama yalıtımları genelde dairelerin soğuk havayı içeriye alması ve sıcak havayı dışarıya çıkarması ile maliyet olarak çok daha pahalıya gelmektedir. Bu nedenle eps malzemeden üretilen ve -15 derecede bile yarım santim soğuk geçirebilen ve tavan yalıtım konusunda en ideal bir ürün olan eps tavan kaplama malzemesi tercih edilen bir ürün olmuştur.

Farklı kalitelerde ve desenlerde üretilen eps tavan kaplama malzemesi, tavan yalıtım konusunda detaylı olarak yapıldığında daire içlerinde ve işyeri gibi alanlarda hissedilir derecede yalıtım tasarrufu sağlamaktadır. Tavan kaplama malzemesi diğer yalıtım ürünlerine göre hem ekonomiktir hemde kolayca uygulanabilir. Önemli olan tavan kaplama malzemesini alt yapıştırma ürünlerini ve tavan kaplama konusunda uygulama yaparken gönyelerine birleşim yerlerinin dengeli olarak döşenmesine bağlıdır. Tavanlarınızda ve duvar bölümlerinde banyolarınızda mutfaklarda rutubet yalıtımı terlemelere karşı kullanabilieceğiniz B1 sınıfı bir üründür. Tavan kaplama uygulaması bilindiği gibi stropiyer kaplanmadan önce yapılmalıdır. Tavan kaplama malzeme satışı ve tavan kaplama uygulamaları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Bir sonraki makalemiz olan Tavan Kaplama Isı Yalıtımı Sağlarmı? başlıklı konuda tavan kaplama, strafor tavan kaplama, tavan ısı yalıtımı, tavan kaplama ısı yalıtımı, ısı yalıtımlı tavan kaplama hakkında bilgiler verilmektedir. Dilerseniz bu makalemizide inceleyebilirsiniz.

07.06.2017(Güncelleme)
2001
0
5 - 1/5

Bu Makale İle Alakalı Ürünler


Görüş ve Öneri Bildirin, Yorum Yapın
Fotoğraf
 
Gönderileriniz; hakaret, kötü söz ve yasa dışı söylemler olmamalıdır. Aksi halde sistem, otomatik olarak silecektir.