Stropiyer Kartonpiyer Nasıl Uygulanır, Nasıl Yapıştırılır?

Stropiyer kartonpiyer nasıl uygulanır, eps kartonpiyer nasıl yapıştırılır, kartonpiyer yapıştırma aşamaları ve kartonpiyer köşe kesimi anlatılmaktadır.

Stropiyer Kartonpiyer Nasıl Uygulanır?

Stropiyer Kartonpiyer Nasıl Uygulanır?

Stropiyer kartonpiyer uygulaması eski uygulama olan alçı uygulamadan daha kolay ve zahmetsizdir. Stropiyer kartonpiyer uygulamasını kendinizde yapabilirsiniz. Nasıl ve ne şekilde uygulama yapacağınızı detaylı olarak kısaca anlatalım.

Öncelikle daire içlerinde uygulama yapılan stropiyer kartonpiyer malzemesinin ölçülerini metretül olarak alınız. Yani normal metreyi uzunluk olarak ölçünüz ve daha sonra firelere, 100 m2 bir daire için 3 adet fire gitmektedir. Bunuda hesapladıktan sonra stropiyer malzeme yapıştırma harcını ne şekilde seçebiliriz. Daire içi temiz ve tavanlar boyalı ise stropiyer yapıştırma malzemenizi şeffaf silikon olarak alınız. Şeffaf silikon yapıştırıcı stropiyer karonpiyer için en ideal olanıdır. Bu silikon malzemesinin muadili olan beyaz mastikte kullanabilirsiniz. Burada dikkat edilecek olana husus mastik ya da şeffaf silikon malzemesinin kaliteli olmasıdır.

Stropiyer kartonpiyer uygulamasında, ürünü yapıştırdığınızda dip bölgeler 45 derece olarak kesilmelidir. Bu alanları 45 derece kestikten sonra stropiyer uygulamaya devam edebilirsiniz. Stropiyer kartonpiyer uygulamasının püf noktası, birleşme yerlerinin 45 derece kesimleri düzgün olmalıdır. Daha sonra stropiyer kartonpiyer uygulamasında açık kalan derz boşluklarını beyaz mastik ile kapatınız. Stropiyer kartonpiyer istenilen renklerde boyanabilir. Eps stropiyer üzerine su bazlı boyalar ile uygulama yapılmalıdır.

Bir sonraki makalemiz olan başlıklı konuda hakkında bilgiler verilmektedir. Dilerseniz bu makalemizide inceleyebilirsiniz.

07.06.2017(Güncelleme)
240
0
2 - 1/5

Bu Makale İle Alakalı Ürünler


Görüş ve Öneri Bildirin, Yorum Yapın
Fotoğraf
 
Gönderileriniz; hakaret, kötü söz ve yasa dışı söylemler olmamalıdır. Aksi halde sistem, otomatik olarak silecektir.