Strafor Tavan Kaplama Boyanırmı?

Strafor tavan kaplama boyanırmı, tavan kaplama nasıl boyanır, hangi boya türü kullanılmalıdır detaylı olarak anlatılmaktadır.

Strafor Tavan Kaplama Boyanırmı?

Strafor Tavan Kaplama Boyanırmı?

Tavan kaplamalarınızı dilediğiniz renklerde boyayabilirsiniz. Strafor ve stropiyer tavan kaplamalar ilk uygulama yapıldıktan sonra boyanmaz. Zamanla oluşacak, lekeleri ve izleri kapatmak için silikonlu ve ya su bazlı boyalar ile boyanmaktadır. Kesinlikle selülozik, sentetik ve solvent içerikli boyalar ile tavan kaplamasını boyamayınız.

Öncelikle tavan kaplama uygulaması yapılırken, uygulama yapılacak tavanın en uzun ve en düz bölgesinden başlanılmalıdır. Derz ve birleşim yerleri sık ve görünmeyecek kadar kapalı, düz ve temiz bir şekilde uygulama yapılmalıdır. Uygulama yapılan yerin tavanında eğiklik (çap) var ise düz olan taraftan başlanıp eğik olan kısma tavan kaplama uygun bir şekilde kesilerek yapıştırılmalıdır. Tavan kaplamayı yapıştırdıktan sonra kalan açıklıklar beyaz mastik ile kapatılmaktadır. Stropiyer kartonpiyer kullanılacak ise kapatmaya gerek yoktur. 

Tavan kaplaması üzerinde 9 noktaya yeteri kadar saten alçı, mastik ve ya silikon sıkılmalıdır. Tavana yapıştırdıktan sonra hafifçe titreterek avuç içiyle baskı yapılmalıdır. Bu şekilde eviminizin tavan kaplamamasını kolaylıkla kendiniz yapabilirsiniz.

Bir sonraki makalemiz olan Tavan Kaplama Uygulaması Tekniği başlıklı konuda tavan kaplama yapıştırması, tavan kaplama uygulama tekniği, tavan kaplama yapıştırma tekniği hakkında bilgiler verilmektedir. Dilerseniz bu makalemizide inceleyebilirsiniz.

07.06.2017(Güncelleme)
9571
0
5 - 1/5

Bu Makale İle Alakalı Ürünler


Görüş ve Öneri Bildirin, Yorum Yapın
Fotoğraf
 
Gönderileriniz; hakaret, kötü söz ve yasa dışı söylemler olmamalıdır. Aksi halde sistem, otomatik olarak silecektir.