Tavan Kaplama Plakası Nasıl Uygulanır, Nasıl Yapıştırılır?

Strafor tavan kaplama plakası nasıl uygulanır, içten tavan köpüğü nasıl yapıştırılır detaylı olarak anlatılmaktadır.

Strafor Tavan Kaplama Plakası Nasıl Yapılır

Strafor Tavan Kaplama Plakası Nasıl Uygulanır?

Tavan kaplama malzemesinin uygulaması teknik olarak çok kolaydır. Kendi imkanlarınız ile adım adım bu uygulamayı yaparsınız. Tavan kaplama uygulaması nasıl yapılır kısaca açıklayalım. Öncelikle tavan kaplama yapacağınız bölgenin düzgün olması gereklidir. Daha sonra tavan kaplama malzemesinin kendi yapıştırıcısını yada şeffaf silikon, saten alçı ile en düzgün ve en uzun olan bölgeden başlayarak ve parça kalacak yerleri kapının arka bölümlerine yada dip taraflara gelecek şekilde uygulayınız. Burada dikkat edilecek husus, gönyelerini tam almaktır. Tavan kaplamanın göyelerini tam almak için ise öncelikle 3 adet yan yana diziniz, daha sonra 2. sıraya başlayıp yan yana diziniz ve tam yanaştırıp gönyesini alabilirsiniz.

Tavan kaplama malzemesini en kolay şekilde ve pratik olarak : Dairenizin odalarında en uzun köşeden başlayın ve mastik tabancası  ile  direk yapıştırma yapabilirsiniz.

Tavan kaplama yaparken banyo ya da wc leri kaplıyor iseniz bu bölgeleri uygulama yaparken mastik ve saten alçı kullanmamanız tavsiye edilir. Bu bölgelere tavan kaplama malzemesinin hazır kendi yapıştırma harcı vardır. Kovalar halinde hazır olarak satılmaktadır. Bu ürün ile tavan kaplama yaparsanız daha sağlıklı olacaktır. (Tavan kaplama mastiklerin kaliteli olması halinde tüm alanda kullanılır. Bu malzemeleri würth, ceresit,bostik gibi mukavemeti yüksek yapıştırıcılar ile yapınız.)

Peki tavan kaplama uygulaması bittikten sonra parça kesik yerlerini nasıl kapatırız? 1. sınıf beyaz çekomastik uygulaması yaparsanız derz boşluklarını kapatıp tavan kaplama malzemesinin daha güzel ve tek parça gözükmesini sağlarsınız. Tavan kaplama uygulaması kolay olduğundan kendinizde uygulayabilirsiniz. İlk başlangıçta gönyelerini tam alırsanız ve birleşme yerlerine dikkat ederseniz 1 gün içerisinde kendinizi yormadan 2 odanın tavanını rahatlıkla kaplayabilirsiniz.

Tavan kaplama uygulamasının yanında stropiyer kartonpiyer de uygulama yapacak iseniz öncelikle tavan kaplama uygulamasını bitirmeniz gerekmektedir. Tavan kaplama bittikten sonra stropiyer uygulamasını kendi gönye kesme aparatı ile yapınız. Aynı zamanda tavan kaplama malzemesi su bazlı boya ilede boyanabilmektedir. Tavan kaplama malzemesi uygulandıktan sonra su bazlı boyalar haricinde solvent içerikli boyalar ile boyamayınız.

Tavan kaplama modelleri, tavan kaplama çeşitleri, tavan kaplama uygulamaları hakkında genel bilgileri iletişime geçerek yada mail atarak öğrenebilirsiniz.

Bir sonraki makalemiz olan Tavan Kaplama Köpüğü Nedir? başlıklı konuda tavan kaplama köpüğü, tavan kaplama malzemesi, tavan kaplama nedir, tavan kaplama köpüğü nedir hakkında bilgiler verilmektedir. Dilerseniz bu makalemizide inceleyebilirsiniz.

05.03.2018(Güncelleme)
30017
0
5 - 1/5

Bu Makale İle Alakalı Ürünler


Görüş ve Öneri Bildirin, Yorum Yapın
Fotoğraf
 
Gönderileriniz; hakaret, kötü söz ve yasa dışı söylemler olmamalıdır. Aksi halde sistem, otomatik olarak silecektir.