Tavan Köpüğü Nedir? Strafor Kaplama Malzemesi

Tavan köpüğü nedir, strafor tavan malzemesinin ham maddesi nedir, tavan köpüğü plakası nasıl üretilir detaylı olarak anlatılmaktadır.

Tavan Kaplama Köpüğü Nedir?

Strafor Tavan Köpüğü Nedir?

Tavan kaplama çeşitleri günümüz teknolojisinde oldukça çoktur ve tavan kaplama malzemeleri genellikle görsel olarak ve yalıtım amaçlı kullanılmaktadır. Bizim yazacağımız konumuz ise kısaca eps ve xps ürünleridir. Tavan kaplama eps malzemesi daire içlerinde ve iş yerlerinde kullanılan yalıtım amaçlı olmakla beraber aynı zamanda dekoratif olarakta kullanılmaktadır. Eps tavan kaplama sağlık açısından herhangi bir zararı bulunmayan ve yalıtım amaçlı kullanıla bilecek ideal bir üründür.

Tavan kaplama malzemesi genelde 50cm x 50cm ebatlarında üretilmektedir.. Bu ürünün 4 adeti 1m² yapmaktadır. Tavan kaplama malzemesi 8mm ile 11mm kalınlıklarında üretilmektedir. Tavan kaplama malzemesi pres baskı ve enjeksiyon baskı olarak iki bölümde üretilir. Eps tavan kaplama şeffaf silikon, saten alçı, çekomastik ve kendi hazır yapıştırma harcı ilede uygulanabilmektedir.

Tavan kaplama malzemesi yalıtım yapar mı?

Tavan kaplama malzemelerini evlerinizin her bölümlerinde kullanabilirsiniz. Tavan kaplama ısı yalıtım ,nem yalıtım, rutubet yalıtım, küf yalıtım ve terlemeleri önlemek amaçlı üretilmiştir.

Tavan kaplama malzemesi yalıtım yapar ve özellikle bu amaç için üretilmiştir ve tavan kaplama malzemesi hangi yalıtımları yapmaktadır. Bunları kısaca açıklayalım. Öncelikle nem ve rutubet yalıtımı yapar, küf olan bölgelerde tavan kaplama plakası uygulandığında gözenekleri kapalı olduğundan alt zeminde oluşan küfü üst tabakaya ulaştırmaz. Terleme yapmaz ve terlemeyi keser. İç bölgelerde bulunan ısı enerjisini dışarıya çıkarmaz ve dışarda bulunan soğuk havayıda içeri almaz. 25 ve 30 oranında tavan yalıtımı sağlar. Tavan kaplama yapılan uygulamalarda soğuk havanın içeriye girmediğini ve sıcak havanın dışarıya çıkmadığını uygulama yapılduktan sonra bile hemen hissedebilirsiniz. Tavan kaplama uygulamasını yalıtım amaçlı kullanmanızı tavsiye etmekteyiz..

Nem-rutubet yalıtımı ve ısı yalıtımı için dairelerinizde ve iş yerlerinizde dekoratif amaçlı kullanabileceğiniz aynı zamanda sağlıklı ürün olan tavan kaplama malzemelerini tavsiye etmekteyiz.

Tavan Kaplama Çeşitleri ve Özellikleri

Tavan kaplama çeşitleri tamamı eps dir ve değişik desenlerde üretilir, Tavan kaplama malzemesinin özellikleri nem ylıtımı, küf yalıtımı, rutubet yalıtımı, ısı yalıtımı ve aynı zamanda ses yalıtımıda sağlamaktadır. Rutubet oluşan ve terleme yapan bölgelerde kullanılabilecek en ideal üründür. 50x 50 Ebatlarında üretilir ve 4 adet 1m2 ye tekabül eder. Tavan kaplama çatı katlarında ve son kat teraslarda mükemmel sonuçlar verir, örneğin içerdeki sıcaklığı dışarıya çıkarmaz, dışarıdaki soğu havayıda içeriye almaz.Tavan kaplama eps malzemesi banyolarda kullanılabilecek üründür,mutfaklarda kullanılabilecek üründür, işyeri ve ofislerinizde dekorasyon ve yalıtım amaçlı kullanabilirsiniz. Tavan kaplama malzemesi su yalıtımı yapmaz su alan bölgelerde devamlı olarak su kaçakları var ise bu sorun izole edildikten sonra uygulama yapılamlıdır. Ayrıca tavan kaplama duvar ve tavan ların şekil ve durumlarına göre yapıştırma malzemesi kullanılmalıdır. Bu makalemizde hangi tavan lara hangi yapıştırma harcı ve malzemesi kullanılmalıdır sizlere detaylı olarak belirteceğiz. Tavan boyası olan ve temiz bulunan tavanlarınızda beyaz mastik kullanınız, Kireçli tavanlarınızda silikon kullanınız, sıvası yapılmış fakat boyanmamış veya tavan tekrar sıvanıpı boyanmamış ise saten alçı ile tavan kaplama yapınız. Tavan kaplama malzemesi uygulama detaylarına uyulduğunda daha verimli ve güzel sonuçlar alınmaktadır.

Bir sonraki makalemiz olan Tavan Kaplama Uygulaması Tekniği başlıklı konuda tavan kaplama yapıştırması, tavan kaplama uygulama tekniği, tavan kaplama yapıştırma tekniği hakkında bilgiler verilmektedir. Dilerseniz bu makalemizide inceleyebilirsiniz.

01.03.2018(Güncelleme)
6414
0
5 - 1/5

Bu Makale İle Alakalı Ürünler


Görüş ve Öneri Bildirin, Yorum Yapın
Fotoğraf
 
Gönderileriniz; hakaret, kötü söz ve yasa dışı söylemler olmamalıdır. Aksi halde sistem, otomatik olarak silecektir.